Jóga

Je v  poslední době velmi moderní a mezi lidmi oblíbené cvičení těla i duše, pro mnohé lidi je i životním stylem a cestou.
Uvolnění a plynutí dechu v kombinaci s jógovými pozicemi podpoří a zharmonizuje energii vašeho těla, uvolní sevřenou mysl, protáhne a procvičí svaly celého těla a inspiruje vás k dalšímu pravidelnému cvičení.
Většina lidí touží nalézt rovnováhu v každodenním životě. Toto cvičení nám napomáhá objevit vnitřní klid, harmonii a sílu. Jógové pozice rovnováhy, tak mohou příznivě ovlivnit nejen vaše tělo, ale i duši a celý život.
jóga na pláži
Rychlejší, takzvané dynamické jógové části vás pozitivně nastartují pro celý den, cvičíte-li je ráno. Pokud cvičíte odpoledne či večer, pomohou vám získat ztracenou energii a doslova vás nabijí. Vaše energie přestane stagnovat a znovu se rozproudí celým tělem. Přinese vám radost a úsměv na tváři.

Ideálním pomocníkem je jóga také v případě, kdy trpíte bolestmi zad, ať už je důvodem nemoc pohybového aparátu nebo kupříkladu dlouhé sedavé zaměstnání. Funkční cvičení je pro zdravá záda velice důležité, udrží naše tělo v dobré kondici a podpoří vitalitu každého cvičence. Kdo by nechtěl mít tělo zdravé a ohebné a dobře se cítit?

Protahování a meditace nebo i zpívání manter opět spojené s plynulým dýcháním do břicha a hrudníku nám navodí klid a odpočinek po cvičení a odplaví celodenní únavu a starosti. Dokonalé uvolnění na závěr.
buddha na molu
Co je potřeba ke cvičení
V každém případě to chce dostatek vůle, tak jako u jiných cvičení. Zkrátka vytrvalost a odhodlání ke cvičení nás bude posouvat stále dál.
Pohodlné volné oblečení vhodné ke cvičení jógy by nám nemělo žádným způsobem bránit v pohybu. Jógové pozice jsou mnohdy velmi náročné, vyžadují dostatečné uvolnění, proto i oblečení by mělo být volné a mělo by dovolovat řádnému rozpětí rukou i nohou.
Cvičíme bosky, stimulujeme tak body na ploskách chodidel a zároveň nám bosé nohy nebudou podkluzovat na podložce.
Budeme potřebovat kvalitní jógovou karimatku (jógamatku), která je hrubší než ostatní a zaručeně protiskluzová. Při pozicích vkleče či vleže nás nic nebude tlačit a budeme se cítit pohodlně.
Pokud máte možnost, zacvičte si jógu venku v přírodě. Letní počasí nás k tomu přímo vybízí. Energie ze cvičení se propojí s energií sluneční a modrá obloha nás zklidní a přinese potěchu naší duši.