Nejčastější obecné urologické onemocnění


Zvětšená prostata se řadí mezi nejčastější mužské onemocnění. Ve většině případů tomu muži nevěnují pozornost až do té doby, dokud nezačnou mít nějaké problémy. Pak už následuje pochopitelně docházka k lékaři, protože sami zjistíme, že jsme asi něco podcenili nebo zanedbali. Toto onemocnění však v prvních stádiích není vážné a dá se poměrně snadno a dobře léčit.
chlap
Co tedy muže dožene až do ordinace lékaře?Většinou časté močen.
v  Obecně je to vnímáno jako zhoršený životní styl nebo nekvalitní životní podmínky. V pokročilém stádiu může vést až k závažným problémům s močovým měchýřem nebo ledvin. Toto poškození je následně nevratné, proto je nezbytné najít vhodné řešení zavčasu a co nejdříve začít celou situaci řešit.
v  Jako mladí lidé se ničím netrápíme. I tyto problémy nastupují většinou s pozdějším věkem, ale mohou se objevit i u mladších pacientů a to právě často z důvodu špatné životosprávy.
v  Ve věku nad 50 let je to zcela běžné onemocnění, které postihuje až polovinu mužů. Jakmile překročíte věk 70 let, tak je to až 90% všech mužů, kteří trpí těmito problémy a tímto onemocněním.

         1.        Co je to prostata?

Abychom nakoukli do úvodu problému, řekneme si, co je to za orgán a k čemu slouží. Jedná se o žláznatý orgán, kterému se také říká předstojná žláza. V tomto orgánu se tvoří prostatický sekret, který se vylučuje spolu s ejakulátem tedy tekutou hmotou při erekci. Je to malý orgán, který se nachází v malé pánvi každého muže.
kytaraNachází se mezi močovým měchýřem a močovým svěračem. Ze zadní strany je velice blízko konečníku, proto se také vyšetření provádí právě přes konečník.
Nezhoubné zvětšení zapříčiní špatný životní styl. Celý orgán se životem zvětšuje. Po celý váš život se může všelijak měnit a právě zvětšovat. Především se to děje také díky mužskému hormonu testosteronu.