Pečovatelská služba: Kolébka jistoty a důvěry


Pro koho?


Kdo jsou klienti pečovatelských služeb? Zdaleka nejde jen o seniory. Každý z nás se někdy může ocitnout v situaci, kdy dočasně nebo i natrvalo potřebuje pomocnou ruku. Zákazníky tak mohou být například postižení, ale například i lidé, kteří se „jenom“ zotavují po zranění. Jaké má tato instituce výhody? Hlavní je to, že člověk může zůstat v prostředí, které důvěrně zná a kde se cítí pohodlně. Díky pečovatelům se člověk nemusí nikam stěhovat, a zároveň s tím má zajištěné všechny potřeby.


 pomoc potřebnému


Respekt a důstojnost


Nejlepší věcí na pečovatelích je, že naprosto respektují důstojnost a individualitu každého klienta. To je přesně to, co lidem často schází v nemocnicích nebo v domech s pečovatelskou službou. Díky tomu, že pečovatelé docházejí přímo do jednotlivých domácností, tak je možné ušít každému službu přesně na míru. Zatímco někteří potřebují asistenci i s běžnými domácími úkony, jiní ocení zejména doprovod na úřad nebo na nákup. Pečovatelé mohou být také výraznou úlevou pro rodinu a známé, kteří klientům pomáhají. Okolí si může být jisté, že jejich blízcí jsou v dobrých rukou, a zároveň si mohou na pár hodin vydechnout a zařídit si své záležitosti.

Další výhodou je i to, že pečovatelé jsou profesionálové, obvykle s medicínským vzděláním. Díky tomu mohou svým svěřencům pomáhat například i při rehabilitacích nebo jim mohou asistovat při braní léků. Co je ale nejdůležitější: pro většinu z těchto lidí je jejich práce posláním. Obvykle jsou laskaví, přátelští, a připraveni kdykoli pomoci. Žádný problém není příliš malý nebo velký, a řešení se vždycky najde.


 ruka starého muže


Perfektní alternativa


Pečovatelská služba je tak perfektní alternativou k nemocnicím nebo k domům s pečovatelskou službou. Klienti se nemusí nikam stěhovat, mají svůj klid, a zároveň s tím si oni i jejich rodiny mohou být jisti, že se jim dostane veškeré potřebné péče. Pečovatelská služba je tak pro mnoho lidí naprosto nepostradatelná.                  


Pečovatelská služba: Kolébka jistoty a důvěry
4.3 (85%)4